wtorek, 9 września 2014

Haftowane swetry dla facetów

Haftowane swetry męskie

Lubię haftowane swetry przyznam, bardzo, no lubię, i przyglądam się bacznie, ale bardzo rzadko znajduję coś co mnie zachwyca albo choć trochę podoba. Nie mam pojęcia dlaczego hafty na swetrach jakoś nie wychodzą?! Większość to gnioty, kolorystyczna tragedia.
W tych poszukiwaniach ideału natrafiłam na trzy męskie, bardzo ciekawe, choć dwa pierwsze dość kontrowersyjne, bo w kwiaty. Kiedyś mężczyźni nosili ubrania zdobione koronkami, falbanami, riuszkami, bogato haftowane, często bardziej ozdobne niż te kobiece. Dzisiaj rzadko który mężczyzna, jak się domyślam założyłby takie swetry kwiatowe. A szkoda, bo te tutaj są naprawdę świetne!
Pierwszy pochodzący z Decorialab został wyhaftowany krzyżykami genialnie, znakomicie, w doskonałych kolorach i jest dokładnie ten haft nie za duży i nie za mały, oraz dobrze rozmieszczony.

Drugi od Gucci, zupełnie inaczej haftowany, trochę jakby nieudolnie, też jest znakomity, bardzo ciekawy w ostatecznym rezultacie.
 Trzeci Jean Paul Gaultier z haftem narysowanym nitką wełnianą jest też znakomity, choć mam trochę uczucie przeładowania patrząc na obrazek, wolałabym mniej linii i mniej rozległy, ale sam zamysł jest super!

Dziewczyny, haftujecie swetry swoim panom, niech nie będą takie okropnie stoickie, poważne, mało kolorowe, buro szare, nijakie, macho. Niech sobie wasz chłopak grilluje w swetrze wyhaftowanym w serce przebite strzałą koniecznie na piersi serdecznej, lub ustami złożonymi do pocałunku, albo podkowę na szczęście ... ale co ja będę podpowiadała. Zostawiam to waszej wenie twórczej. I błagam, uważajcie na kolory!

W następnym wpisie omówię parę swetrów damskich haftowanych.

Brak komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...