sobota, 2 października 2021

Komplet na drutach

 z szablonem 


costume knitting pattern

Cała uroda tego kostiumu to wełna kokonek dwukolorowy i rozłożenie barw. 
Praca dla średnio zaawansowanych na drutach, bo i szablon prosty i ściegi: pończoszniczy oraz ściągacz 2x2. 


Zrób próbkę z wełny, aby dowiedzieć się ile oczek potrzebujesz na 10 cm. 
Zmierz długość góry sweterka od przegubu dłoni do drugiego przegubu. 
Nabierz na druty tyle oczek ile ci wyszło po podliczeniu i przerób na szerokość połowy rękawa, po czym zacznij gubić oczka na obu brzegach tyle, aby dojść do szerokości połowy bioder i dalej tyle rzędów prosto aby sweterek był długości około 10 cm poniżej pasa a następnie zakończ kilkoma rzędami ściągacza. 
Dwie tak wydziergane części, zszyj u góry rękawów, zostawiając przerwę pośrodku na dekolt łódkę, oraz po bokach
Spódniczkę wrzuciłabym na okrągłe druty, nabierając tyle oczek ile potrzeba na szerokość bioder dookoła. Zacznij od ściągacza tej samej szerokości co ściągacz sweterka, potem prosto przez całą długość spódniczki i na dole znów ściągacz tej samej szerokości co u sweterka. 
Na zdjęciu ściągacz spódniczki jest węższy, ale ja zachęcam do zrobienia tej samej szerokości aby proporcje były zachowane. 
Natomiast spódniczka na szablonie jest węższa w pasie i dalej się rozszerza, ale możesz zrobić ją prosto, bo wełna w robótce ma tę właściwość że się dobrze układa na sylwetce. 
Weź teraz szeroką gumę, owiń się w pasie nie naciągając, utnij i zszyj końce, następnie przypnij szpilkami w 4 miejscach w równych odstępach po stronie wewnętrznej spódniczki u góry i doszyj rozciągając gumę do szerokości każdej z czterech części wydzierganej materii.  


3 komentarze:

anonimowa72 pisze...

Rewelacja!!!

Pokrzywka pisze...

A ja kocham prezentowane tutaj arcydzieła szczególnie w kontekście Twoich słów: proste, łatwe! Ten komplet też jest piękny. Pozdrawiam jesiennie już i czekam na Kufer ..., bo gdzieś się "zapodział".

Gabriela Wolters pisze...

Tak, Kufer na razie w zawieszeniu bo PayPal mi się znarowił i nie mogę zapłacić za adres, ale rozwiążę ten kłopot i znów się pojawi.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...