wtorek, 3 września 2019

Duży sweter na drutach


bardzo prosty do zrobienia


sweter na drutach z opisem

To swetry w kilku kolorach, które są w sprzedaży na tej stronie, przecenione z £ 66 na £ 33, a wiec w bardzo przystępnej cenie jak na taka rzecz, ale my przecież możemy sobie zrobić z własnej wybranej włóczki, tym bardziej ze nietrudny nawet dla początkujących dziergających na drutach. 
Wystarczy dobrać ciekawy ścieg, taki aby się działo, bo na bogatym ściegu polega uroda tego swetra. 
Podrzucam tu ścieg o nazwie ''kije bambusowe'' z filmem, który bardzo się nadaje i jest też niezwykle prosty, bo jak ma być łatwo, to ścieg też łatwy i szybki. 
Na sweter potrzebne; jeden wielki prostokąt z otworem dekoltem i dwa małe na rękawy doszywane na prosto - szablon dalej. 
Po doszyciu rękawów i zszyciu boków, proponuje wykończenie wokół dekoltu, dołu swetra i rękawów przy dłoniach, dwoma rzędami półsłupków szydełkiem, kończąc trzecim rzędem oczkami płaskimi - wzór dalej. Taki zabieg będzie trzymał sweter w ''kupie'' i nie będzie się rozciągał nadmiernie. 

Wykończenie oczkami płaskimi ...


wzór swetra na druty darmowy
darmowy wzór swetra na druty
darmowy wzór swetra na druty
darmowy wzór swetra na druty
darmowy wzór swetra na druty

2 komentarze:

Agata\ pisze...

Gabriela, sweter świetny, ale mogłabyś podać wymiary tych prostokątów, żeby dekolt nie wyszedł za duży, sweter za wąski lub szeroki, albo za krótki. Tak przynajmniej żeby mieć jakieś odniesienie.Będę wdzięczna.

Gabriela Wolters pisze...

To już musisz pokombinować, bo wszystko zależy od twojej wielkości i grubości włóczki.
Zmierz się w najszerszym miejscu; biodra lub biust. Nabierz na druty 10 oczek przerób 10 rzędów i zmierz jakie wymiary próbka ma. Jeśli masz powiedzmy 100 cm. naokoło, to przód i tył musza mieć po 50 cm. Jeśli w próbce szerokość 10 oczek to 5 cm. to trzeba nabrać na szerokość prostokąta 100 oczek, tak samo z długością swetra postępujesz.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...