czwartek, 7 listopada 2019

Ciepła sukienka na drutach


ze wzorem i schematem po rosyjsku 


sukienka na drutach ze wzorem

Podoba mi się ta sukienka z trzech powodów, bo szara, ma luzacki golf nie golf i warkoczyki w raglanie. 
Wzór jest tylko po rosyjsku i choć znam ten język, nie podejmę się tłumaczenia, bo ja nie potrafię czytać w ogóle żadnych wzorów. Nie uczyłam się bo nigdy tego nie potrzebowałam. Po prostu patrzę na jakąś rzecz i wiem jak to zrobić czy uszyć. 
Na facebook-u rozgorzała dyskusja jak zrobić tę sukienkę. 
We wzorze przód, tył, rękawy są zrobione osobno i pozszywane, a panie zastanawiały się czy zaczynać od góry czy od dołu każdą część. 
Można zrobić tę sukienkę wszystkimi opcjami, od dołu każdy kawałek, od góry ... ale ja zrobiłabym bezszwowo na okrągłych drutach, czyli na żyłce, zaczynając od golfa. 

4 komentarze:

piku pisze...

Myślę że tu można się posiłkować kursem na sweter pokazanym przez Dorotę na swoim blogu http://swetrydoroty.blogspot.com/2016/04/kursik-steampunkowy-sweter.html tylko dorobić warkocze :). Właśnie szukałam jakiegoś wzoru na zimową sukienkę i pomyślałam sobie że wykorzystam pomysł Doroty a tu niespodzianka, więc pewnie dorzucę do tego pomysłu warkocze :)

anonimowa72 pisze...

Zazdroszczę takich umiejętności ( taka zazdrość bez zawiści )... Ja muszę mieć wzór:(. Sukienka superowska. Chyba spróbuję wydziergać.

Gabriela Wolters pisze...

No faktycznie podobnie u Doroty. Ale się złożyło! :)

Joanna pisze...

Przepiekna tą sukienka, zakochałam się na zabój 😍. Mam ogrom a prośbę czy mogłabym prosić o rozpisanie wzoru. Niestety ja po rosyjsku też nie jestem w stanie rozszyfrować, nawet tłumacz w telefonie nie daje rady🙈.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...