wtorek, 14 października 2014

Kolorowe pionowe paski w cudnym swetrze

Wielokolorowy duży sweter szydełkiem i na drutach

sweter w piobnowe paski


To swetrzysko nie pochodzi od projektantki z najwyższej półki, tylko od kogoś zupełnie nieznanego, a szkoda, bo to nadzwyczajnej urody rzecz i kolorystycznie i w formie. Full wypas po prostu i chce się mieć coś tak pięknego i radosnego a przy okazji przytulnego bo z wełny przecież. Swoją drogą jest wielu nieznanych nikomu projektantów którzy biją na głowę tych wielkich, jak w tym wypadku. Ale tak to już jest. Ten ciekawy efekt górnej części osiągamy dłubiąc na drutach obszerniej ściegiem płaskim a następnie łapiąc nicią punktowo naprzemiennie w wodę, reszta, poza wodą, zrobiona szydełkiem wzdłuż.

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

Dobry wieczór, dawno temu zachwyciłam się tym swetrem. Potrafię szydełkować, robić na drutach, mam sporo różnokolorowych resztek wełen....i nie zawaham się ich użyć...:)
Problem mam tylko z tym ściegiem na górze swetra...a może ktoś podpowie coś więcej o tym wzorze? Znalazłam coś podobnego(nazywa się to plaster miodu), ale sama myśl robienia pasków w pionie...czytaj używanie kilku kłębków jednocześnie, przyprawia mnie o ból głowy. Ktoś mógłby mi pomóc tak, żebym robiła to kolejno...pasek po pasku, no i oczywiście, żeby taki efekt wyszedł, jak na tym zdjęciu. Sweter po prostu jest boski!
Pozdrawiam Framira

Gabriela Wolters pisze...

Droga Famiro.
To nie jest plaster miodu górnej części swetra.
Cały sweter i rękawy sa robione pionowo, wiec ze zmianami kolorów nie ma kłopotu, kończysz jeden, zaczynasz inny ..., z tym ze dol jest szeroki i aby to uzyskać, robisz tym samym kolorem do końca (szyi, potem ramienia, potem pachy, potem ramienia, karku, ramienia, pachy ...), następnie do polowy plus minus wysokości, zawracasz tym samym kolorem, do końca, i znów wracasz i do końca. W trakcie zmieniasz ścieg górny tez pionowy - może wybierzesz cos podobnego stad: http://www.kufer.co.uk/p/sciegi.html

Anonimowy pisze...

Witam ponownie, bardzo dziękuję za szybką odpowiedź. Jeszcze bardziej za link do strony z wzorami.Niektóre, z pewnością wykorzystam. A wracając do swetra, rozumiem, że robi się go pionowo, czyli tak jakby w poprzek. Od dołu do szyi i z powrotem na dół. W pierwszym poście napisałaś, że góra na drutach, a dół na szydełku...stąd moje pytania. Jeszcze nie wiem co wymyślę dla podobnego efektu...chyba wykorzystam podobny wzór z przesłanej strony, żeby uzyskać to samo w górnej części pleców. Z resztą chyba sobie poradzę.
Pozdrawiam Framira

Gabriela Wolters pisze...

To co napisałam o drutach tez jest dobrym sposobem na uzyskanie takiego efektu, ale szydełkiem tez można jak najbardziej. Czuje już ze dobrze kombinujesz i na pewno wyjdzie Ci i będzie równie piękny!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...