wtorek, 8 lipca 2014

Bluzka szydełkowym filet z zabawnymi haftami

No zobaczcie tylko jaka fajna, zabawna a jednocześnie strojna bluzeczka bawełniana. Super szmatka! Cała wyszydełkowana koronką siatkową czyli filet, a następnie haftowana metodą zapełniania kwadracików. Mamy tu wyhaftowane; Love, motyla, przebite serce, gwiazdki i to że te hafty są takie wyraźne to zasługa lamówek ciemniejszą bawełną wokół motywów.
Jeśli chcecie sobie coś takiego sprawić, to aby uzyskać podkrój pach, zostawiamy z tyłu po obu stronach po dwa kwadraciki wolne a na przedniej części po trzy kwadraciki i dalej lecimy w gore 16 / 17 rzędów do ramion, z tym że na dekolt z tyłu  na wysokości 4 rzędu do końca ramienia, dokładnie pośrodku zostawiamy 7 wolnych kwadracików, a z przodu na wysokości połowy ramienia czyli jakieś 8 rzędów do końca nie przerabiamy 8 a raczej więcej oczek w zależności od wielkości biustu. 8 oczek na dekolt z przodu to dla wielkości SS prawie bez biustu.

Zaczynamy robótkę od dołu i od takiej ilości kwadracików (musi być nieparzysta) jaka potrzebna na szerokość pleców na wysokości pach - łapiemy ten wymiar pierwszym łańcuszkiem pod pachami od szwów, przód tak samo mierzymy na wysokości biustu i nanosimy kwadraciki również nieparzysta liczbę i  UWAGA żeby wszystko się zgadzało i dało równo zszyć a potem założyć, tę większą liczbę kwadracików które mamy z przodu gubimy właśnie w dekolcie, czyli zostawiamy o tyle więcej kwadracików na dekolt ile więcej musieliśmy nabrać na szerokość przodu plus siedem.
Na rękaw robimy 2/3 liczby kwadracików przodu i lecimy do góry do pach, po czym powtarzamy manewr z pokrojem, z tym że z jednej strony zostawiamy 2 kwadraciki a z drugiej 3 (przy zszywaniu z przodem i tyłem bluzki, odpowiednio dopasowujemy; 3 do 3ch, 2 do 2ch), a potem 16 / 17 rzędów do góry z tym że na ostatnich czterech gubimy po obu stronach po kwadraciku. Bufka na dole rękawa to doszyty trójkąt zrobiony osobno i wykończony na zszyciach minifalbanką, tak samo jak dekolt, dół bluzki, również dół rękawów z tym, że najpierw marszczymy przerabiając co drugie lub co trzecie oczko półsłupkami. Minifalbanka to na jednym rzędzie półsłupków łańcuszki z 3 oczek wbijane w co drugie oczko. Przy zszywaniu całej bluzki, zostawcie pęknięcia po bokach dowolnej długości, będzie się lepiej okładała.
Narysowałam schematy z pokrojami, bo co się zobaczy, to się lepiej załapie o co chodzi. Zwróćcie uwagę na skośne linie zamiast kwadracików w pokrojach. Milej zabawy!
Uprzedzam że sposób zrobienia takiej bluzeczki napisałam na podstawie tego zdjęcia i mogą być jakieś drobne niedociągnięcia a może o czymś zapomniałam, musicie zatem zaangażować swoją wyobraźnię, to samo, jeśli ilość kwadracików wam się nie zgadza, należy więc odpowiednio dodać tyle ile potrzebujecie na swoje gabaryty.  Odpowiem na pytania dodatkowe, proszę pytać.


Brak komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...