wtorek, 15 kwietnia 2014

Letnia sukienka szydełkiem z malutkim rękawkiem

Słońce cudownie świeci, ptaki wrzeszczą z zachwytu, zieleń najpiękniejsza, świeżuteńka, nowiuteńka. Wow! Zycie jest piękne!
Pora więc na letnie ciuszki i dzisiaj pokazuję letnią, świetną sukieneczkę. Jest bajecznie prosta do wykonania, samymi słupkami, miejscami ażur, czyli miejscami nie zapełniamy, robimy okienka 2x2 oczka. Wykończenie dekoltu i rękawków pikotkami (ja bym tak wykończyła również dól, ale nie upieram się, jest ładnie i tak). Zróbcie ją najlepiej z nieco grubszej bawełny, wełna byłaby za ciepła na takie słońce jak dzisiaj.
Rękawki, to dodanie w miejscach pach, łańcuszka  po cztery oczka, na których dziergamy o cztery słupki więcej z każdej strony. Nie więcej, bo rękawek będzie niewygodny pod pachą, zważywszy że bez typowego podkroju.
Bardziej wtajemniczeni w szydełkowe triki mogą na długości podpasza (o, stworzyłam nowe słowo, czy może jest takie?) wypracować podkrój półsłupkami, zamiast słupków w tym miejscu.
Wykończenie pikotkami: obrabiamy brzeg półsłupkami i co dwa lub trzy robimy trzy oczka łańcuszka i dalej znów 2 lub 3 półsłupki, łańcuszek, półsłupki ... .
Jeśli ktoś z was ma marzenie żeby zrobić coś, a nie wie jak, bo nie ma wzoru, podeślijcie mi zdjęcie, a ja wam opiszę jak to zrobić. Adres mailowy w  O MNIE

Brak komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...