Mini Dress

sukienka szydelkiem wzor

sukienka szydelkiem wzor


Wykończenia dekoltu i rękawków robimy tym samym ściegiem którego użyjemy do zrobienia spódnicy sukienki


I dorabiamy spódnicę ściegiem podanym wyżej

7 komentarzy:

Kayla pisze...

Ta sukienka jest piękna! Chciałabym zrobić sweterek z takiego wzoru jak na pierwszym diagramie, ale nie rozumiem go w całości... Mam problem z tym, co wykonane jest na drugim zdjęciu. Czy można prosić o wytłumaczenie tego kroku?

Gabriela Wolters pisze...

Na drugim zdjęciu jest kółeczko z 4 oczek, zamknąć i dwa słupki razem, oczko dzielące, dwa słupki, oczko ... i tak 8 razy do zamknięcia rzędu - 2 zdjęcie. :)

Kayla pisze...

Chodziło mi o 3 zdjęcie w takim razie :) znalazłam już tabelę z wytłumaczonymi symbolami diagramów, ale dziękuję bardzo za odpowiedź :)

Gabriela Wolters pisze...

Milej zabawy szydełkiem życzę zatem :)

Marlena Wołoszyn pisze...

Witam :) Mam problem z trzecim i czwartym rzędem tej robótki. Mianowicie, co w tym schemacie oznaczają +? Czy jest to półsłupek czy oczko ścisłe? Znalazłam kilka różnych wersji objaśnień skrótów i nie za bardzo wiem, które objaśnienia zastosować w tej konkretnej pracy :) I jeszcze pytanie czy jest to płs/o.ś. robione w 3. i 4. rzędzie? Jeśli w 3., to jak łączymy oczka łańcuszka z 4-tego rzędu z robótką, a jeśli w 4.-to co robimy pomiędzy pęczkami słupków? :) Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź :) Pozdrawiam :)
P.S. Sukienka przepiękna!

Gabriela Wolters pisze...

Przekreślona raz pionowa kreska to słupek raz nawijany. płs/o.śo. - półsłupek / oczko ścisłe.
3 rząd od prawej do lewej, tak jak szydełkujemy: 3 oczka łańcuszka (lustrzane odbicie - początek jest z lewej), 4 oczka łańcuszka, łapiemy oczkiem ścisłym pomiędzy dwoma pierwszymi słupkami pęczka rzędu 2, 3 oczka łańcuszka i łapiemy ścisłym pomiędzy 2 i 3 słupkiem pęczka rzędu drugiego, 3 oczka, ścisłe pomiędzy 3 i 4 słupkiem pęczka, 4 oczka łańcuszka, słupkiem łapiemy środek pęczka w rzędzie 2, 4 oczka łańcuszka i łapiesz pomiędzy 1 i 2 słupkiem następnego pęczka, powtarzasz .... do końca rzędu, kończysz rząd 4 oczka łańcuszka i zamykasz rząd słupkiem prostym (raz nawinięty).
4 rząd: 3 oczka łańcuszka, słupek wbity w trzecie oczko poniżej, 4 oczka łańcuszka i łapiesz pierwsze półkole pęczka 3 rzędu w środku, 3 oczka półkola i łapiesz środek drugiego dolnego, cztery oczka łańcuszka i łapiesz słupkiem, słupek dolny, oczko dzielące, słupek w słupek ten sam dolny, cztery oczka łańcuszka ... powtarzasz do końca i rząd zamykasz słupkiem.

O matko. Ale mi dałaś zadanie. Ja w ogóle nie używam schematów, robię z głowy.

Pięknej sukienki życzę!!!

Gabriela Wolters pisze...

Poprawka! Czwarty rząd zamykasz dwoma słupkami w jednym oczku 3 rzędu z oczkiem dzielacym :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...