piątek, 4 stycznia 2019

Sukienka szydełkiem z kwadratów babci z opisem wykonania


Alejandra Alonso Rojas
szydełkowa sukienka

Z jakiegoś powodu ta sukienka znalazła się na wybiegu, a jest fatalnie wykończona; marszczy się i wybrzusza, bo źle pozszywane, niedokładnie zrobione kwadraty i te guziczki zapinane jakoś tak przypadkowo, aby było, a powinny być dokładnie na linii zetknięcia kwadratów. 
Mimo to pokazuję, bo myśl jest przednia, bardzo ciekawa: fason świetny, miejsce zapinania sukienki kapitalne, to wiązanie na dużą kokardę dodaje sznytu i klasy . 
Proponuje zacząć przód dwoma skośnymi kwadratami a tył jednym, od góry, a potem w miarę doszywania samo się będzie układało.
Kwadraty mogą być najprostsze, takie jak na zdjęciu sukienki lub bardziej wyszukane ale pełne, aby nie było prześwitów - Wzory! 
Doszywamy kwadraty aż osiągniemy pożądaną szerokość przodu i tyłu, tak jak niżej: 


Czerwoną linią oddzieliłam niepotrzebne kwadraty. 
Następnie zszywamy boki poniżej pach, a górę sukienki doszywamy pięknie do wstęgi (wokół szyi może być podwójna i rogi górnych kwadratów wszyj w środek a tylny róg zaopatrz w pętlę do przeciągania wstążki).
To zapięcie z tyłu, to przewidująco nie zszyte z jednej strony kwadraty. 
Podałam wersję zszywania która pozwoli wykonać tę sukienkę właściwie. 
Sukienka na zdjęciu była zszywana inaczej, bo zrobiony był tylko przód do takiej szerokości aby zszyć z tyłu i potem dopiero doszywane kwadraty w gore tyłu, i dlatego nie wyszła jak należy. 
Dzięki Kristie możecie zobaczyć tę sukienkę w całości z przodu! 


sukienka szydełkiem z opisem
Nie przypuszczałam że jest długa i taka szeroka na dole. Z mojego opisu wykonania wyjdzie wąska tuba i też oczywiście będzie fajna, ale jeśli ktoś się uprze na tańczący, szeroki dół, to trzeba będzie pokombinować inaczej i poniżej bioder dodać - doszyć dwa trójkątne godety z tych samych kwadratów po bokach, z tym, ze w tym wypadku boki sukienki muszą być wykończone połówkami kwadratów, tak aby była linia prosta, jak poniżej zaznaczenie na zdjęciu, aby można było wszyć godety bez problemów. Godet do wszycia z boku tak będzie wyglądać. 4 komentarze:

kristie pisze...

Szczęścia w 2019 roku, Gabrysiu!
Piękną sukienkę zaprezentowałaś, dziękuję też za pomysł wykonania.
Tak wygląda ta sukienka z przodu:
https://photos.google.com/share/AF1QipNyMQtVwiLpnYIH-C3uCeqq0LGiflZvJJrAn5pyJjDpWcWuZa8hjFRWgLiAhYC_JA/photo/AF1QipOvqAezM6noPJQsS7X5DTKzwELqJ8hKIz-Y48cl?key=aXBQb3FWb0F5QnhkNVVCb19fRHVVU1gtVjU1bG5R

Gabriela Wolters pisze...

Kristie, no przecież kocham cie za to zdjęcie. Bardzo dziękuję!!!

kristie pisze...

Gabrysiu, cieszę się, że wykorzystałaś mój komentarz tak owocnie. Pozdrawiam - Krystyna K.

Gabriela Wolters pisze...

Bardzo pomogło to zdjęcie od ciebie kochana. Dziękuję jeszcze raz!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...